Nabierz sił w chaosie świątecznych przygotowań!

Boże Narodzenie to dla wielu z nas czas wzmożonych aktywności. Czeka nas sprzątanie oraz gotowanie, i to częstsze niż zazwyczaj. Kiedy narzucamy sobie szereg obowiązków, okazuje się, że brakuje nam energii i chwil na odpoczynek. Jak zyskać więcej sił podczas przygotowań do świąt? Dowiedz się z naszego świątecznego poradnika.
3 sposoby na odpoczynek przed świętami

Zadbaj o ciało

Jeśli chcesz mieć dużo siły na przygotowania do świąt Bożego Narodzenia, Twoje ciało i umysł muszą być wypoczęte. A gwarancją odpoczynku (i to zdrowego) jest odpowiednio dobrany materac! Pozwoli on zniwelować ból kręgosłupa, wzmagający się zwłaszcza po noszeniu zakupów, przy schylaniu się podczas sprzątania oraz długiego stania w kuchni.

Co jeszcze może taki materac? Zmniejszyć ryzyko pojawienia się bólu w przyszłości, tej bliższej i dalszej. Przygotowania przed świętami bez obolałych pleców, a w zamian z rozluźnionymi mięśniami oraz stawami to coś wspaniałego. Prawda? ?

Wobec tego czym powinien cechować się materac, który doda mocy całemu ciała – i to nie tylko od święta? Dopasowaniem do budowy ciała, jego wagi, ułożenia w trakcie snu oraz Twoich osobistych potrzeb i preferencji dotyczących komfortu.
Świąteczne przypomnienie: liczy się wnętrze

Na rynku jest wiele rodzajów materacy. Każdy z nich ma inne cechy, ale wszystkie muszą zapewniać ciału odpowiednie podparcie w czasie snu. Możesz wybrać materac piankowy, z pianki wysokoelastycznej lub termoelastycznej, który ma nieskończenie wiele punktów podparcia dla Twojego zmęczonego ciała.

Obie pianki są niezwykle elastyczne, dzięki czemu idealnie dopasowują się do krzywizn sylwetki. Dodatkowo pianka termoelastyczna zmienia swoje naprężenie w kontakcie z ciepłem i ciężarem użytkownika, idealnie podpierając kręgosłup. Jeśli Twój wybór padnie na materac lateksowy, możesz mieć pewność co do trwałości materaca, elastyczności oraz dobrej cyrkulacji powietrza.

Materac kieszeniowy równie dobrze wesprze ciało – dzięki sprężynom umieszczonym w pojedynczych materiałowych kieszonkach.
Dopasuj materac do siebie

Materac, który ma zapewnić zdrowy sen, powinien mieć właściwą dla Ciebie twardość. Aby pomóc w wyborze tej optymalnej, producenci przyjęli 4 stopnie twardości. Jeżeli Twoja waga wynosi poniżej 60 kg, zwróć uwagę na materac z oznaczeniem H1. Dla osób ważących do 90 kg przeznaczony jest materac o symbolu H2, a dla tych powyżej 90 kg o symbolu H3. Jeżeli ciężar ciała przekracza 120 kg, zalecaną twardością materaca jest H4. Materace posiadają również strefy twardości, umożliwiające jeszcze lepsze dostosowanie się do śpiących na nich osób. Pamiętać należy także, że indeksy H to subiektywny wybór i nie należy traktować tego oznakowania jako 100% pewnik. Jest to wyznacznik, który pozwala szybciej dobrać odpowiednią twardość.

Materace mogą mieć 1, 3, 5 lub 7 stref twardości. A im ich więcej, tym lepiej. Każda ze stref dopasowana jest do innej części ciała, tzn. do jej wielkości i ciężaru. Głowa, barki, lędźwie, biodra, uda, łydki i stopy potrzebują bowiem różnego podparcia. A właściwie wsparte ciało, które będzie mogło się rozluźnić, zregenerować oraz nabrać sił na kolejny dzień, z pewnością będzie Ci wdzięczne.

Źródło: wysypiamsie.pl

Koszyk

×

Back to Top