Poduszka ortopedyczna to ergonomicznie wyprofilowane akcesorium, które przynosi ulgę w bólu kręgosłupa i mięśni szyi i ramion. Produkt korzystnie wpływa na chrapanie czy uciążliwe migreny. Coraz więcej osób korzysta z dobroczynnego działania poduszek. Szukasz idealnej dla siebie? Z poniższego artykułu dowiesz się, na co zwracać uwagę, wybierając odpowiedni produkt.

CZYM SIĘ KIEROWAĆ WYBIERAJĄC PODUSZKĘ ORTOPEDYCZNĄ?

Wybór akcesorium do snu to niezwykle ważna decyzja. Poduszka ortopedyczna ma bezpośredni wpływ na zdrowie – niweluje dolegliwości bólowe związane z nieprawidłową pozycją, pozytywnie wpływa na uciążliwe migreny, bóle szyi i ramion oraz odpowiada za komfortowy sen. Produkt należy kupić w zaufanym sklepie, przykładem takiego miejsca są salony partnerskie marki Magniflex . Dzięki temu zyskasz pewność, że poduszka ortopedyczna w 100% spełni swoje zadanie.

 

Wybierając akcesorium, zwróć uwagę na:

  • pozycję, w jakiej śpisz – w dużej mierze od tego zależy budowa poduszki. Jeśli preferujesz sen na plecach, produkt powinien być niższy. Z kolei, gdy najczęściej śpisz na boku – zaleca się, by był wyższy, ponieważ tylko w taki sposób głowa i kark będą utrzymane w neutralnym położeniu;
  • budowa ciała – im drobniejsze ciało, tym poduszka powinna być niższa (przykładem niskiej poduszki jest model Superiore Flat). W czasie zakupu należy wziąć pod uwagę swoją masę, wysokość i szerokość barków;
  • materac – jeśli materac jest bardzo miękki, zaleca się, by poduszka była nieco wyższa i twardsza. Dzięki temu będzie stanowiła stabilniejsze podparcie dla odcinka szyjnego kręgosłupa.
  • problemy z chrapaniem – jeśli występują to zalecane są poduszki które w czasie leżenia na plecach stabilizują głowę mocniej niż inne – takie działanie mają poduszki o profilu fali czyli np. Classico Wave, Superiore Deluxe Wave.

 

Na rynku występuje bardzo dużo różnych rodzajów poduszek. Kupując jedną z nich, należy rozważyć każdy z powyższych punktów. Pamiętaj, że akcesorium średnio starcza na 2-3 lata użytkowania, dlatego zakup odpowiedniego produktu jest niezwykle ważny.

 

PODUSZKA ORTOPEDYCZNA – RODZAJE

W sklepach można znaleźć wiele poduszek ortopedycznych. Chcąc wybrać najlepszą, w pierwszej kolejności należy wziąć pod uwagę pozycję snu. To niezwykle ważne, ponieważ akcesorium ma za zadanie zapewnić neutralne ułożenie górnych części ciała. Ponadto poduszka ortopedyczna rozluźnia mięśnie i poprawia krążenie odcinka szyjnego, dlatego  ułożenie ciała jest tak istotne.

 

Gdy śpisz i wypoczywasz, układając się najczęściej na boku, zalecana jest poduszka ortopedyczna nieco wyższa niż standardowo, by zapewnić neutralne położenie odcinka szyjnego w czasie snu. Wyższa poduszka jest szczególnie zalecana osobom o szerszych ramionach.

Przykład wysokiej poduszki – Superiore Deluxe Standard Maxi – 15cm wysokości

Profilowany produkt w kształcie fali o odpowiedniej wysokości gwarantuje wypełnienie przestrzeni pomiędzy kręgosłupem a barkiem, pozwalając na neutralne ustawienie głowy. Dzięki temu poduszka będzie działać w odpowiedni sposób, tym samym niwelując bóle mięśni i odcinka szyjnego.

 

Jeśli zasypiasz w pozycji na plecach, warto wybrać niższą poduszkę ortopedyczną. Ponadto zaleca się, by miała dodatkowe wcięcie w profilowaniu – tzw. falę (modele „Wave”), co umożliwi stabilne utrzymanie głowy w neutralnej pozycji. Na łóżku akcesorium powinno być ułożone niższym bokiem w kierunku ciała. Dzięki temu ograniczysz nadmierne wygięcie kręgosłupa szyjnego i zniwelujesz uciążliwy ból.

Przykład poduszki ortopedycznej w kształcie fali – Superiore Deluxe Wave

 

Śpiąc na brzuchu – w pierwszej kolejności, warto spróbować zmienić nawyki. Pozycja jest niekomfortowa dla ciała i nierzadko stanowi źródło bólu odcinka szyjnego. Jeśli jednak nie możesz się jej oduczyć – warto wybrać płaską poduszkę ortopedyczną.

Przykład niskiej poduszki – Superiore Flat

Podczas wyboru właściwej poduszki ortopedycznej niemniej ważna jest postawa ciała. Drobne kobiety o wąskich barkach powinny stosować akcesoria o wysokości od 7 do 12 cm (Np. Superiore Flat – 7,5 cm, Classico Wave – 11 cm, Superiore Deluxe – 12cm, Classico Standard – 12 cm, ).

Z kolei wyższe osoby cechujące się szerszą budową ciała, warto by zainwestowały w produkt mierzący od 12 do 15 cm. (Classico Standard Maxi – 15cm, Superiore Deluxe Standard Maxi – 15 cm) Akcesorium ma za zadanie poprawić komfort życia i ograniczyć ból kręgosłupa, dlatego powinien być idealnie dobrany.

 

Wybrane modele poduszek można zobaczyć i przetestować na naszym salonie w Bielsku-Białej 

Zapraszamy

Koszyk

×

Back to Top